Начало Спорт Спортен дух Актуално в спорта "Левски" 2002 спечели международен детски турнир Beroe cup 2016

"Левски" 2002 спечели международен детски турнир Beroe cup 2016

"Левски" 2002 спечели международен детски турнир Beroe cup 2016 - изображение

В Стара Загора се проведе международен футболен турнир за деца родени през 2002 година, като той е част от празниците по честването на стогодишнината на ПФК „Берое“. В него се включиха шест отбора от България, Сърбия и Молдова. След изиграването на мачовете от двете групи се получиха следните резултати:

Снимки от срещата между Берое и Напредак:

Така до финалната среща достигнаха отборите на домакина „Берое“ и „Левски“, което е повторение на финала за Купата на БФС, в която сините победиха с 3-1.

В мачът за 5-6 място сили премериха отборите на „Славия“ и „Етър“, като "болярите" спечелиха след изпълнение на дузпи с 4-3, като редовното време завърши без победител - 0-0.

В малкия финал се срещнаха двата чуждестранни отбора, именно „Напредак“ и „Шериф“, като бронзовите медали спечели тима от Сърбия, също след изпълнение на дузпи - 4-3. Двата тима не съумяха да си отбележат гол в редовното време.

Всички тези двубои се състояха на Спортна база „Берое“, а финалната среща се проведе на стадион „Берое“.

Младите беройци и левскари показаха, че са най-добрите в своята възрастова група и показаха доста добър футбол и много обрати. Домакините поведоха в резултата, но допуснаха изравняване. Те реагираха на момента и още в ответната атака отново излязоха напред. Сините не се отказаха и само 2 минути преди края на мача изравниха за 2-2, за да се стигне до изпълнение на дузпи.

Там тимът на "Левски" показа по-добра психика и успя да вземе Купа Берое 2016 с 5-4.