Начало Спорт Спортен дух Актуално в спорта Ботев (Пловдив) отпразнува 106-тата си годишнина с победа и юбилейни рекорди

Ботев (Пловдив) отпразнува 106-тата си годишнина с победа и юбилейни рекорди

Ботев (Пловдив) отпразнува 106-тата си годишнина с победа и юбилейни рекорди - изображение

Отборът на Ботев (Пловдив) зарадва своите привърженици с няколко подаръка за своята 106-та годишнина. Първият бе впечатляващия обрат срещу Верея, в мач от ХХV кръг на Първа Професионална Лига. Това бе победа №700 за „Канарчетата“ при гостуванията им в елитната група. Играчите на Николай Киров губеха с 0:2 на Трейс Арена след само 18 минути игра, като головете, с които домакините поведоха бяха дебютни за новия нападател на старозагорци Венцислав Христов (8-ма и 18-та минута), а до голяма степен вина и за двата гола имаше Димитър Пиргов от гостите. При първото попадение, той не успя да изчисти хвърлена от тъч топка и я превърна в пас към нападателя на Верея, който само подложи крака си и прати топката в мрежата на Чворович, а при вторият гол се спъна и не можа да посрещне центриране на Антон Огнянов към Георги Андонов, който я овладя и центрира към непокрития Христов, а той отбеляза отблизо с глава. Страхотен гол на Жоао Пауло от над 40 метра даде начало на голеадата за пловдивчани. Това бе един от головете на сезона, като вратарят на домакините Пламен Колев бе изненадан и хванат в крачка, като той дори не се опита да хване топката.

През второто полувреме Димитър Пиргов бе заменен от Радослав Терзиев, за когото този мач бе под номер 100 за Ботев. Още след само 2 минути игра, Пламен Димов успя да отнеме топката на нападател на Верея, бързо я насочи към Тодор Неделев, който с едно докосване я продължи към Жоао Пауло и той с прецизно центриране я постави на главата на Диого Окампос, който изравни резултата.

След няколко разменени положения през двете врати, в 71-та минута Тодор Неделев изпълни точно пряк свободен удар, който мина под горната греда и макар да беше в средата на вратата, Пламен Колев не успя да се намеси добре и така гостите излязоха напред в резултата. Но това не бе края на юбилейните подаръци от страна на Ботев към своите фенове. В 82-та минута, Лазар Марин направи страхотен пробив по лявото крило, подаде я на Стивън Петков и той от близка дистанция отбеляза четвъртото попадение за пловдивчани, което се оказа и под №900 при гостуванията на жълто-черните.

Така Верея не успя да излезе на петото място, където остана отборът на Ботев, но вече с 4 точки преднина пред старозагорския тим.

Автор: Костадин Йочев