Начало Спорт Спортен дух Актуално в спорта Верея спря Лудогорец с резервите и върна интригата в Първа лига

Верея спря Лудогорец с резервите и върна интригата в Първа лига

Верея спря Лудогорец с резервите и върна интригата в Първа лига - изображение

Тимът на Верея изненада Лудогорец на свой терен и го победи с 2-1. Макар и повече да владееха топката, шампионите така и не успяха да впечатлят. Верея търпеливо чакаше на контра атаки и в големи периоди от мача надиграваха големите звезди на разградчани.

Макар и с куп кадрови проблеми, тимът на Илиан Илиев по нищо не отстъпваше и дори със 7 от резервите си успя да поведе още в 12-тата минута на мача, с гол на Исмаил Иса и асистенция на Здравко Илиев.

Лудогорец веднага вдигна оборотите и 2 минути по-късно Игор Пластун нацели напречната греда след удар с глава. Все пак, в 25-тата минута Козмин Моци изравни с много красив гол от воле. В тази ситуация, Вандерсон центрира топката от фаул, Кешеру отклони топката с глава към капитана в този мач и неговия топовен удар извън наказателното поле прати топката в мрежата на изигралия много силен мач Пламен Колев.

След изравняването, шампионите направиха още няколко опасни атаки, но защитата на Верея показа завидна сработеност и концентрация в напечените ситуации, а и вратарят на старозагорци на няколко пъти спаси сигурни голове.

В 58-тата минута Лудогорец имаха претенция за дузпа, след като Кешеру получи пас от Лукоки, гърдира топката и се строполи на земята, след съприкосновение с Илия Мунин, но главния съдия остана безмълвен.

В 83-тата минута момчетата на Илиан Илиев нанесоха своя удар, като Бен Джемия напредна по крилото след размяна на пасове с Милен Танев, след което опита нещо средно между удар и подаване към Валери Домовчийски, вратарят на Лудогорец Хорхе Броун посрещна топката, колкото да я избие в краката на Селим Керкар, който не сбърка.

Сензацията на кръга стана факт благодарение на геройските намеси на резервния вратар на Верея Пламен Колев, който направи няколко невероятни спасявания.