Начало Спорт Спортен дух Актуално в спорта Волейболистките на Марица (Пловдив) с исторически требъл през 2015 година

Волейболистките на Марица (Пловдив) с исторически требъл през 2015 година

Волейболистките на Марица (Пловдив) с исторически требъл през 2015 година - изображение

Отборът на волейболният Марица (Пловдив) успя да постигне исторически требъл през 2015 година, след като спечели първата за България Суперкупа. Пловдивчанки надделяха над отбора на Левски с 3-1 гейма в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора.

През първия гейм софиянки играха доста по-стабилно и през цялото време водеха в резултата, като дори в един момент разликата бе достигнала 6 точки (14-20). Тогава Виктория Григорова от Марица застана на сервиза и успя да намали резултата на 18-20, но треньорът на Левски Радослав Бакърджиев веднага взе прекъсване и до изненади не се стигна, като сините взеха гейма с 25-19.

Maritza-Levski

Вторият гейм шампионките и носителки на Купата на България започнаха ударно и наложиха тотална доминация, като в нито един момент те не оставиха съмнение кой е по-класния тим. Те бързо натрупаха точков актив и така за кратко време изравниха резултата за 1-1, приключвайки втория гейм с 25-16.

В третият гейм момичетата на Иван Петков сами си усложниха мача, когато допуснаха силно отпускане в играта си при резултат 20-13 в тяхна полза. Тимът на Левски успя да настигне жълтите и дори им създаде сериозни главоболия достигайки до геймбол при 23-24. Все пак изигралата страхотен мач Виктория Григорова се отличи в центъра и успя да помогне на своя тим да затвори третата част с 26-24.

Четвъртата част започна със силен устрем на пловдивчанки, които виждаха Суперкупата в ръцете си. Те поведоха с 4-0, когато тимът на Левски опита плахо да се върне в мача. Този път волейболистките на Марица не допуснаха да се стигне до излишни драми и приключиха мача с 25-19 в заключителния четвърти гейм.

За тимът на победителките за най-полезен играч бе обявена Таня Събкова, която реализира 19 точки, от които 1 от блок, 1 ас от сервиз и 65% ефективност при атаката, докато централната блокировачка Григорова добави 18 точки, от които цели 7 от блокада, 4 аса от сервиз и 41% успешна атака. За левскарките Кремена Каменова успя да направи 20 точки, но това не помогна на тима й да извоюва победата.