Начало Спорт Спортен дух Актуално в спорта Маршавелов грабна победата на "Писта Стара Загора-2016" в най-атрактивния клас

Маршавелов грабна победата на "Писта Стара Загора-2016" в най-атрактивния клас

Маршавелов грабна победата на "Писта Стара Загора-2016" в най-атрактивния клас  - изображение

Три митсубишита се наредиха в челната тройка в най-атрактивната серия "Макси" в четвъртия кръг на националния шампионат на затворен маршрут  - „Писта Стара Загора - 2016“. След оспорвана битка за приза, на първо място застана Константин Маршавелов с оранжево Mitsubishi Lancer Evo X и рекордно време 1:19.82, а след него миналогодишния победител и настоящ шампион Пламен Камбуров. На трето място остана Илия Царски, който тази година имаше технически проблеми с неговото Mitsubishi Lancer Evo IX.

В най-многобройната серия "Спорт", първото място на стълбичката зае Ерменко Ерменков с оранжево-черен Citroen Saxo, а след него бяха Симеон Симеонов с Honda CIvic и Димитър Пенчев също със Saxo .

В серия "Туринг" най-бърз беше Иван Влъчков с Honda Civic, а второто и третото място бяха за Стоян Апостолов и Стефан Панчугов, също с Honda Civic.

И тази година по традиция състезанието мина под мотото „Аз съм бъдещето! Пази ме!" и на всички коли беше поставено логото на инициативата в памет на загиналия нелепо в Стара Загора Пауло и "войната по пътищата". То е ясен призив към всички любители на скоростите, да бъдат толерантни на пътя, а състезанията да останат на пистата.

Въпреки високите температури, публиката остана до край. Освен наградите от класиранията се раздадоха и няколко индивидуални награди. Призове получиха и Станимира Петрова-Ганева - за „Fair Play пилот", а Илия Бояджиев получи „Купата на кмета“.