Начало Спорт Спортен дух Актуално в спорта Стартира Каменица Фен Купа 2016

Стартира Каменица Фен Купа 2016

Стартира Каменица Фен Купа 2016 - изображение

Превърналият се в любим за много привърженици на футбола турнир за аматьори Каменица Фен Купа стартира официално през този уикенд в Стара Загора. Стотици се събраха на изкуствения терен на стадион „Берое“, като среща си дадоха най-добрите 32 отбора от областите Стара Загора и Сливен, преминали през пресявките през предходната седмица, като събитието се превърна в един своеобразен празник на спорта.

В церемонията по откриването участие взеха кмета на община Стара Загора Живко Тодоров, заместник кмета Красимира Чахова, Божидар Искренов, Гошо Гинчев и легендите на Берое, Петко Петков и Васил Драголов, като последните двама получиха от организаторите на турнира почетни фланелки с надпис „100 години светът е Берое“.

По традиция, Каменица Фен Купа стартира с демонстрационен мач между местните журналисти и ветераните на Берое, като последните показаха, че не са изгубили форма и не дадоха никакъв шанс на значително по-младите от тях журналисти, побеждавайки със 7-2. Сред ветераните личаха имената на „Радостта на народа“ Божидар Искренов, Кънчо Кашеров, Теньо Минчев, Митко Коцинов, Андрей Атанасов, Димитър Петков – Марадона, Илия Илиев и Христо Белчев. За журналистите участие взе и появилия се изненадващо бивш играч на Берое и настоящ маркетинг директор Ваня Джаферович. Разбира се, ние от Фрамар също имахме представител в тима на журналистите, каквато е традицията от няколко години.

Наред с футболните срещи се проведоха и състезания по най-силен изстрел от зоната на дузпата, „Точен шут“, футболен билярд, зорбинг и много други, с което градусът на настроението се поддържаше на високо ниво.

Финалната среща на първия турнир за годината срещна старозагорските тимове „Ел Галактикос 2“ и „Ремиза“, като след равностойна битка и изпълнение на дузпи, победител стана първия отбор, с резултат 5-4. Така, „Ел Галактикос 2“ продължава към големия финален турнир, чийто победител ще има възможността да посети стадион Камп Ноу, воден от легендата Христо Стоичков.

Индивидуални награди получиха Генчо Милев от победителите в първия турнир, който стана „Най-добър вратар“, Христо Атанасов от „Форест“ (Казанлък) се сдоби с приза „Най-атрактивен състезател, а за феърплей бе награден тима на „Мегс Варна“, след като направи най-малко нарушения в Каменица Фен Купа 2016.

Следващият кръг на турнира е в Пловдив и ще стартира на 23 и 24 април, в „Младежки Спортен Център – Гребна база“.