Начало Спорт Спортен дух Актуално в спорта Юбилейният десети турнир по културизъм „Августа Траяна“ събра средства за дома за медико-социални грижи за деца

Юбилейният десети турнир по културизъм „Августа Траяна“ събра средства за дома за медико-социални грижи за деца

Юбилейният десети турнир по културизъм „Августа Траяна“ събра средства за дома за медико-социални грижи за деца - изображение

Пред препълнена зала на Държавна опера Стара Загора се проведе десетият юбилеен турнир по културизъм „Августа Траяна“. 55 от най-добрите български състезатели се качиха на сцената и показаха много добра кондиция и подготовка.

През тази година, организаторите от клуб „Кобра“ бяха решили да дарят средствата, получени от продажбата на билети, на Дом за медико-социални грижи за деца (Дом „Майка и дете“) - Стара Загора. Социалната инициатива накара зрителите да напълнят залата, като в нея можеха да се видят не само занимаващи се с фитнес и бодибилдинг, но и много деца и възрастни хора, а също и такива в неравностойно положение. Много големи имена също уважиха организатора Иван Трифонов – Брофа, като най-известния български културист Добри Делев, световния и европейски шампион Христомир Христов, многократния републикански шампион Иван Тодоров, а също и Румен Спецов и Кирил Танев.

Състезателите бяха разделени в 4 категории при мъжете и в 2 при дамите, съответно „Мъже физик опън“ (14 участника), „Мъже културизъм до 75 килограма“ (8 участника), „Мъже културизъм до 95 килограма“ (10 участника) и „Мъже културизъм над 95 килограма“ (5 участника), „Бикини фитнес жени до 166 сантиметра“ (7 участнички) и „Бикини фитнес жени над 166 сантиметра“ (11 участнички). За зрителите, организаторите бяха организирали много приятна изненада, а именно демонстрация на набиращият популярност нов спорт във фитнес средите, а именно танц на пилон.

 

Ето кои успяха да се класират в челните тройки на отделните категории:

 
Бикини фитнес - жени до 166 сантиметра
1. Анна Димитрова СК Кобра - Стара Загора
2. Екатерина Дервишева Пехливани - София
3. Свилена Трифонова  Драганички тийм - Монтана 
 
Бикини фитнес - жени над 166 сантиметра
1. Станислава Дунчева   СК Кобра - Стара Загора
2. Елисавета Чернова   Велев - Варна
3. Христина Балинова   СК Кобра - Стара Загора
 
Мъже физик опън
1. Мартин Пашалиев   Гладиатор - Разград
2. Илиан Кънчев   Мистър Юнивърс - В. Търново
3. Тихомир Иванов   Мистър Юнивърс - В. Търново
 
Културизъм - мъже до 75 килограма
1. Константин Паскалев   Трек България - Казанлък
2. Пламен Георгиев   Трек България - Казанлък
3. Галин Димитров  СК Кобра - Стара Загора
 
Културизъм - мъже до 95 килограма
1. Боян Иванов Трек България - Казанлък
2. Аспарух Тошков  СК Кобра - Стара Загора
3. Георги Киряков  СК Кобра - Стара Загора 
 
Културизъм - мъже над 95 килограма
1. Валентин Игнатов Пауър § Бюти - София
2. Красимир Сарафов Масъл арт - Пловдив
3. Петър Шишков Драганички тийм - Монтана
 
Абсолютна категория
1. Боян Иванов Трек България - Казанлък
2. Валентин Игнатов Пауър § Бюти - София
3. Константин Паскалев Трек България - Казанлък

Още снимки от състезанието можете да видите в нашата ГАЛЕРИЯ

Още по темата:

5.0, 3 гласа

ПРОДУКТИ СВЪРЗАНИ СЪС СТАТИЯТА

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

СТАТИЯТА Е СВЪРЗАНA КЪМ

КатегорияСпортСнимкиЛюбопитноЛайфстайлНовиниНормативни актовеСпорт и туризъмЗдравни съветиАнкетиХранене при...ОрганизацииПроизводители