Ключовият фактор към тренировъчно постоянство
Както съм ви казвал в предни статии, красивото тяло се прави не за месец, а за години постоянна работа. Именно постоянството е това, което мнозина не успяват да постигнат и бързо се разочароват от липсата на светкавични резултати. Едва ли има човек, който е успял да постигне мечтаната фигура, който да не ви каже, че ключът към всичко това не е определена тренировъчна програма или хранителен режим, а това, че не са спрели пред първото разочарование, а са продължили въпреки трудностите, ден след ден.
Много хора започват да тренират, водейки се от различни подбуди, но много малко от тях остават достатъчно дълго в този процес. Науката се опитва да обясни защо това е така и кой фактор влияе на постоянството в тренировките.
Факторът график
Мозъкът възприема като сигнал не как тренирате, а кога тренирате. Тези, които превръщат фитнеса в свой начин на живот тренират често, тъй като те влизат в залата почти по едно и също време всеки ден.
Хората, които тренират сутрин, отключват някакъв сигнал в мозъка още с алармата на часовника. Те дори не мислят, че трябва да отидат на тренировка, просто това за тях е един естествен навик, който е на подсъзнателно ниво. Тялото просто има нужда от раздвижването, за да започне деня.
Как да използвате тази информация?
Изследователите заявяват, че отнема малко повече от месец, за да се развие навик, а някои отиват дори по-далече, казвайки, че 21 дни са достатъчни. Какъвто и да е верния отговор, тайната е скрита само в това, да не пропускате тренировките си в продължение на няколко седмици, да ги правите в приблизително едно и също време (когато се чувствате най-готови за натоварвания) и така ще ги превърнете в навик. За целта се изисква воля, но добрата новина е, че всичко отнема около месец. След това, придобитият навик ще е нещото, което ще ви кара да тренирате, без да ви затормозява психиката.
Всичко това може да обясни, защо е толкова трудно да тренирате, когато се наложи да промените графика си. За мнозина е почти невъзможно да отидат до залата в неделя, не поради липса на желание или на време, просто се променя самия график на събуждане – работа – тренировка или събуждане – тренировка – работа. Ако се налага да тренирате през почивните дни, просто го направете точно във времето, в което ходите и през работните дни! Това е, не е толкова трудно.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
НЕЩАТА, КОИТО СИНЪТ МИ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ ЗА СВЕТА - ФРЕДЕРИК БАКМАН - СИЕЛА
АКО МОГА ДА ДАМ САМО ЕДИН СЪВЕТ - РИЧАРД РИЙД - ХЕРМЕС
ПРАКТИЧЕСКИ СЪВЕТИ ПО ХОМЕОПАТИЯ ЗА ВСЕКИ - Д-Р ДАНИЕЛ БЕРТИЕ - ИЗТОК - ЗАПАД
ХОМЕОПАТИЯ И СЪВЕТИ В АПТЕКАТА - МИШЕЛ БОАРОН, ФРАНСОА РУ - ИЗТОК - ЗАПАД
СЪКРОВИЩНИЦА ОТ БЛАГОЗВУЧНИ СЛОВА - САКЯ ПАНДИТА - ШАМБАЛА
МИСИЯ "МАЙКА" - ВЕЧНИТЕ ВЪПРОСИ ЗА БРЕМЕННОСТТА - ИЛИЯН НАЙДЕНОВ
СТАТИЯТА е свързана към
- Влез във форма
- Препоръки и съвети за правилно провеждане на тренировките
- Преразтягане и разкъсване на бицепса при спортисти
- Тонизиране на долна част на гърдите с две прости упражнения
- Дамски фитнес клуб "Елеганс", гр. Шумен
- Програма за натрупване на 5 килограма мускулна маса за 1 месец
- Разтежение в областта на кръста при спортисти
- 10 тренировки за напреднали за големи гърди
- Ползите от използването на фитнес топки вместо столове
- Gymstick COMBO тренировка за активна почивка и съвършени пропорции на тялото – ІІ комплекс
- Топ 3 на упражненията за трапецовидния мускул
- Тренировъчна програма на Лазар Ангелов
Коментари към Ключовият фактор към тренировъчно постоянство